PRVNÍCH 14 DNÍ

Online kurz vám pomůže přežít první dny a týdny s vaším novým štěňátkem. Obsahuje videonávody k základním problémům, kterým budete čelit po příchodu štěňátka. Poradíte si s tréninkem čistotnosti, zůstáváním doma, kousáním, skákáním a sbíráním odpadků. Všechny návody máte k dispozici i jako PDF.

Každá kapitola řeší jeden výchovný problém. Najdete zde videa se štěňátky a PDF návody ke stažení.

Kousání

Fuj!

1. ČISTOTNOST

PDF ke stažení zdarma

Návod je krátký a rychle se čte. Má 15 stran, obsahuje tréninkový postup a názorné obrázky. Využíváme přirozenou psí psychologii. Dozvíte se, jaké jsou nejčastější příčiny nehod a jakých chyb je potřeba se vyvarovat. Najdete zde postup krok za krokem, jak štěně naučit chodit doma na plenky, jak řešit případné nehody a noční čůrání, a jak dosáhnout, aby se štěně nakonec ochotně venčilo jenom venku. K této kapitole nejsou videonávody, obsahuje PDF návod.

Obsah

  1. Vytvořte denní režim
  2. Krmte pravidelně
  3. Příčiny nehod
  4. Jak řešit nehody
  5. Prevence je základ
  6. Jak štěně signalizuje
  7. Kdy štěně vzít ven
  8. Noční čůraní
  9. Podložky (plenky)
  10. Proč to venku nejde
  11. Vyberte vhodné místo
  12. Buďte ohleduplní!

Chcete vyzkoušet, jak vypadají a fungují návody v online kurzu? Stáhněte si zdarma PDF návod „Čistotnost“.

2. KOUSÁNÍ DO RUKOU

Kouše vás štěně, když si hrajete nebo kdykoliv projdete kolem něj?
Tato kapitola obsahuje PDF návod a videonávody se štěňátky.

Kousání je ideální hra.

Štěně si u chovatele hraje především tak, že do sebe štěňata navzájem koušou. Naučí se ale určité míře, která je pro ostatní štěňata únosná. Díky tomu je hra zábavná a nikdo není zraněn. Pokud si štěně hraje moc drsně, druhé štěně zakňučí nebo se brání ještě větší silou.

Ne však pro nás!

Stejně si štěně chce hrát i s vámi. Člověk má ale mnohem jemnější a citlivější kůži, a kousání je nepříjemné. V prvních týdnech, než štěně naučíte, jak se chovat, se drobným kousancům a škrábancům bohužel nevyhnete.

Jak přežít první týdny?

Štěně naučíme hrát si jemněji a reagovat na povel „Nesmíš!“ a „Dost!“ („Stačí!“). Naučíme ho, aby vás nekousalo, kdykoliv má chuť si s vámi hrát nebo se dáte do pohybu. Nabídneme mu také alternativní zábavu, kde se může plně realizovat.

Obsah

  1. Proč štěňata koušou
  2. Nastavte pravidla
  3. Vytvořte signál a gesto
  4. Nabídněte zábavu
  5. Ukončete hru
  6. Potrestejte ho
  7. Prevence je základ
  8. Pohyb není výzva ke hře
  9. Alternativy ke kousání
  10. Najděte mu kamarády
  11. Kousání při péči o štěně

3. KONEC SKÁKÁNÍ

Návod, jak štěně krok za krokem naučit, aby neskákalo na vás,
vaši návštěvu, rodinu, známé, lidi na ulici, děti, kola nebo běžce.

Štěně neskáče jenom na vás, když přicházíte domů. Skáče i v mnoha jiných situacích a rychle se naučí skákat na každého, koho potká. Skáče, když držíte něco v ruce, chce si hrát nebo se jen trochu rychleji pohnete. V této kapitole se podíváme na to, jak tyto situace vyřešit! Tato kapitola obsahuje PDF návod a videonávody se štěňátky.

PDF návod

Podíváme se na 9 typických situací, kdy štěně skáče a jak si v nich poradit. Na 40-ti stranách si podrobně povíme, proč štěňata skáčou a odhalíme i motivace vašeho štěněte. Analyzujeme, kde přesně je problém a co všechno budete muset podniknout, abyste ho skákat odnaučili. Vše je doplněno názornými obrázky.

Videonávody

Ve videích si na různých štěňatech názorně ukážeme, jak učit neskákání. Všechny cvičení dělají štěňata poprvé, takže můžete vidět celý proces učení a jak si poradím s jejich neposlušností. Návody jsou jednoduché a trénink díky nim hravě zvládnete. Budete překvapeni, jak je to účinné!

Štěně se naučí:

  1. Vítat vás bez skákání
  2. Být v klidu, když přijde návštěva
  3. Povely „Nesmíš skákat!“ a „Dolů!“
  4. Projít kolem lidí bez tahání a skákání
  5. Neskákat na vás, když něco držíte v ruce
  6. Nevynucovat si hru, jídlo a pozornost
  7. Požádat o něco vhodným způsobem

4. POVEL „FUJ!“

Sní vaše štěně jakékoliv odpadky, jídlo nebo dokonce hovínka?
Žádnou paniku! Naučte ho reagovat na povel „Fuj!“ a povel „Pusť!“.

Když na procházce narazíte na lákavý „objekt“, nemá význam štěně tahat pryč. Štěně se tím nic nenaučí. Bere to jen jako zmařený pokus, který si příště rádo vynahradí. Čím víc ho taháte pryč, tím víc pak štěně odpadky sbírá a vyhledává! Jak to tedy vyřešit? Tato kapitola obsahuje PDF návod a videonávody se štěňátky.

Chce to trénink.

Zákazové povely se trénují stejně jako jakéhokoliv jiné povely. Naučit štěně nesbírat ze země jídlo a odpadky je stejné, jako naučit ho na povel sednout. Budeme používat povel „Fuj!“, pamlsky a vodítko. Na trénink potřebujete zhruba 2 týdny.

Povel „Fuj!“.

Štěně naučíme reagovat na povel „Fuj!“. Výsledkem tréninku je, že štěně se po vyslovení povelu k jídlu nebo odpadkům na zemi vůbec nepřiblíží, odběhne od ní a už se k ní nevrátí. Pokud něco drží, dokáže to pustit a odejít pryč.

Učíme se od psů.

Princip zákazových povelů štěně již naučila matka a použila stejný postup, který popisuji v ebooku. Proto štěně ze začátku skvěle reaguje na váš zvýšený hlas a napomenutí. Pokud ale děláte chyby, toto kouzlo rychle ztratí svou moc.

Obsah

  1. Příčiny
  2. Prevence problémů
  3. Samo to nepůjde
  4. Typické chyby
  5. Komu to patří
  6. Používejte povely
  7. Co je hrozba
  8. Kdy štěně potrestat
  9. Jak netrestat
  10. Jak trénovat
  11. Extrémní všežravec
  12. Dát se chytit

5. POVEL „DEJ!“

Utíká a vrčí na vás štěně, když má hračku, jídlo nebo něco, co ukradlo?
Naučte ho povel „Dej!“. Už žádné utíkání, běhání za psem nebo vrčení.

V kurzu se dozvíte, jaké jsou nejčastější chyby při učení odevzdávání věcí a taky jaké následky má nesprávné trestání. Najdete zde jednoduchý postup, jak štěně naučit reagovat na povel „Dej!“, jak řešit rebelii a jak předejít vrčení a utíkání štěněte s kořistí. Tato kapitola obsahuje jenom videonávody.

Jak to začíná?

Chodíte za štěnětem jenom v případě, kdy mu chcete něco vzít? Brzy se naučí před vámi utíkat a začne si bránit to, co zrovna má. Či už jsou to klacíky, hračky, jídlo, pamlsky, které jste mu dali nebo věci, které se mu podařilo doma nepozorovaně ukrást.

Utíkání a vrčení.

Štěňata jsou velmi vynalézavá, dokážou uhýbat, utíkat, kličkovat nebo se schovávat tam, kam na ně nedosáhnete. Štěně může dokonce začít vrčet, a to buď ze strachu, protože se bojí potrestání, nebo z dominance, protože vás nerespektuje.

Komu to patří?

Odevzdávání věcí a jídla není automatickou funkcí vašeho štěněte, kterou dostalo do vínku. Naopak, štěňata vše, co nedržíte, sami jste jim to dali a vše, co sama našla, považují za svůj majetek, a rozhodně nevidí žádný důvod se toho jen tak vzdát.

Výsledek kurzu

Stěně po vyslovení povelu „Dej!“ ochotně a dobrovolně pustí a nechá si vzít věc, kterou zrovna drží.

Zákazové a pro štěně omezující povely se trénují stejně jako jakéhokoliv jiné povely. Naučit štěně odevzdat jídlo, hračku či jakoukoliv jinou věc, kterou sebralo ze země, je tedy stejné, jako naučit ho na povel sednout.

Jak se štěně naučí utíkat před vámi a vrčet na vás?

To, že před vámi štěně utíká, kdykoliv něco drží, je pravděpodobně vaše zásluha. Buď se naučilo, že je lepší držet se od vás v bezpečné vzdálenosti a nechat vás vyvztekat, nebo to bere jako skvělou příležitost ke hře, kdy vy budete běhat po celém bytě, zahradě či dokonce sídlišti, a ono bude mrštně kličkovat a uhýbat. Dobrá zpráva je, že pokud jste to štěně naučili vy, můžete ho to také odnaučit!

01

Chodíte za štěnětem, abyste mu něco vzali. Rozzlobeně na něj voláte už z dálky, takže má dostatek času utéct.

02

Je dost možné, že se ho chystáte potrestat. Štěněti je definitivně jasné, že nechat se chytit není dobrý nápad!

03

Štěně utíká a vy ho lovíte. Skvělá zábava! Vy se buď rozzlobíte, žadoníte nebo chcete štěně obelstít.

04

Pokud štěně chytíte, samozřejmě mu to vytmavíte, slovně nebo fyzicky. A navíc mu vezmete jeho „kořist“!

05

Štěně si potvrdí, že pokud něco drží, musí se od vás držet dál. A hlavně, musí utíkat a svou kořist bránit.

6. ZŮSTAT DOMA SÁM

Návod, jak štěně krok za krokem naučit, aby zůstalo samo doma.
Chceme, aby bylo klidné, spokojené, spalo a nic tam nezničilo.

Když na procházce narazíte na lákavý „objekt“, nemá význam štěně tahat pryč. Štěně se tím nic nenaučí. Bere to jen jako zmařený pokus, který si příště rádo vynahradí. Čím víc ho taháte pryč, tím víc pak štěně odpadky sbírá a vyhledává! Jak to tedy vyřešit? Tato kapitola obsahuje PDF návod a videonávody se štěňátky.

Štěně nechce být samo.

Podrobně si povíme, proč štěňata nechtějí zůstat sama doma. Prvním úkolem bude přestat dělat chyby, které štěně k protestům a hlasitým projevům vedou. Druhým krokem bude vysvětlit štěněti, co přesně po něm chcete.

Krok za krokem.

Úkolem štěněte, když zůstane o samotě, je být v klidu a odpočívat. Štěně nejdřív naučíme spát o samotě, pak zůstat ve vedlejší místnosti o samotě, a nakonec zvládnete i odcházení z bytu a několikahodinové ponechání štěněte doma.

Připravíme prostor a zábavu.

Povíme si, jak štěněti připravit prostor, jak předejít ničení věcí, hlasitým projevům či špinění v době vaší nepřítomnosti. Štěně se naučí zabavit se samo různými hračkami a rébusy, které můžete vyrobit sami doma za pár korun či zdarma.

Obsah:

  1. Proč štěně nechce být samé
  2. Typické chyby
  3. Jaký je princip
  4. Práh dveří
  5. Ohrádka, dětská zábrana
  6. Zavíráme dveře
  7. Odcházíme z bytu
  8. Samostatný spánek
  9. Noční spánek
  10. Sám doma
  11. Klidný příchod domů
  12. Zůstat v novém prostředí

Návody si můžete zakoupit i jednotlivě jako PDF (bez videonávodů).

Pokud nepotřebujete celý kurz, ale řešíte jenom jeden problém, zakupte si jen PDF.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
Přejít nahoru