HLÍDÁNÍ PSŮ

Hlídání u mě doma je jenom pro štěňata a dospělé psy mých klientů.

HLÍDÁNÍ (jen pro mé klienty)DÉLKACENA
BEZ VÝCVIKU pes umí zůstat sám doma, umí se chovat, chodí hezky na vodítku a poslouchá i při psech1 den1.000 Kč
S VÝCVIKEM pes vyžaduje celodenní péči, protože neumí zůstat sám (+ tahá, neposlouchá)1 den2.000 Kč
NÁPRAVA CHOVÁNÍ pes vyžaduje celodenní péči, speciální přístup a intenzivní odborný trénink1 den3.000 Kč

Proč jen pro mé klienty?

Hlídání je doplňková služba pro mé klienty, kteří absolvovali Kurz pro štěňátka (5 lekcí) nebo navštěvovali mé lekce. Tím pádem znám povahu psa, jeho chování i stupeň vycvičenosti. Mohu se mu tedy lépe věnovat a vím, co od něj můžu čekat a požadovat. Vaše štěně (dospělého psa) mám celou dobu u sebe v bytě, kde má velmi komfortní podmínky a můj dohled a péči. Chodíme na dlouhé procházky (4 hodiny denně), pokud je to možné, tak i s dalšími přátelskými psy. Máte jistotu, že se vaši psi mají u mě dobře a jsou v dobrých rukou. Snažím se, aby se vám vrátili domů vždy spokojení, zdraví a ideálně i malinko vycvičenější!

Proč různé ceny?

Nejlevnější varianta je určena pro psy, které je radost hlídat a nevyžadují žádnou speciální péči. Poslouchají mě, chodí hezky na vodítku v jakémkoliv prostředí, jezdí MHD a zvládají nosit náhubek, jsou přivolatelní a umí zůstat alespoň 3-4h o samotě doma. Je to odměna za práci, kterou jste věnovali výchově a výcviku vašeho psa. Tato cena totiž nepokrývá mé denní náklady, a já tedy musím odejít na pár hodin na trénink. Navíc, v sezoně (jaro a podzim) si nemůžu dovolit klientům na delší dobu odřeknout tréninky, abych byla doma s vaším psem. Proto malá štěňata a psi, kteří neumí zůstat doma, mají vyšší cenu hlídání.

Je váš pes poslušný?

Vašeho psa budu z důvodu bezpečnosti většinu času vodit na vodítku. Místní psi tu chodí na volno a často nejsou svými majiteli přivolatelný. Navíc za každým rohem může být pes, který je bez vodítka a k vašemu psovi bohužel nemusí být vždy přátelský. To platí zejména pro mladé psy v období dospívání (9.-18.měsíc), ale bohužel i pro feny. Pro místní psy jsou to vetřelci a konkurenti, které si chtějí ihned podřídit. Já se snažím kontakt s takovýmito psy minimalizovat a užívat si klidné procházky. Proto potřebuji, aby váš pes zvládal chůzi na vodítku i v rušném prostředí nebo dokázal být v klidu, když vidí jiné psy. Pokud to nezvládá, tahá za psy nebo v takových situacích nereaguje na mé povely, je pro mě velice těžké pohybovat se tady. Pro takovéto psy je tedy cena vyšší. Kompenzuje mi to omezení a zvýšenou péči. Já je totiž musím stejně nějakým způsobem cvičit, abychom to tu společně zvládli.

Cestování a náhubek

Platba probíhá předem, a to převodem na účet 1316385044/3030.

Co zabalit?

  • jídlo – zabalte raději větší dávku, ať máme rezervu, napište mi množství a čas krmení
  • pelíšek – pro psy je ideální, pokud mají vlastní pelíšek (stačí lehčí cestovní varianta)
  • hračku– stačí jedna oblíbená hračka, ideálně přetahovací nebo něco na házení (co má pes rád)
  • obojek a vodítko – zabalte to, co běžně používáte (pokud má pes obojek i kšíry, krátké i dlouhé vodítko)
  • očkovací průkaz – pro případ úrazu či nemoci
  • ručník / osušku – na utření tlapek, na osušení po koupání
  • hřeben – pokud pes hodně pouští chlupy (ideálně furminátor)

Misky, pamlsky a další propriety mám doma. Pes by měl být při příchodu čistý, vyčesaný a okoupaný. Upozorněte mě na všechny problémy, konfliktní chování nebo zlozvyky, které pes má. Ušetříme si tak spousty nepříjemných překvapení. Věřte, že váš pes se chová v cizím prostředí úplně jinak než doma, kde to zná a dobře se tam orientuje.