MANIPULACE SE SOUHLASEM

Nechat na sebe sahat není pro štěňata vůbec přirozené a logicky se tomu brání. V přírodě jim nikdo nebude čistit zuby a uši, česat je nebo jim ošetřovat zranění.

Štěňata si na ošetřování zvykají metodou „manipulace se souhlasem“. Je založena na tom, že štěně díky konkrétnímu povelu ví, co s ním budete dělat a dobrovolně toto ošetření absolvuje – dá vám k němu souhlas. Je to stejné, jako u zubaře – když víte, co přesně vás čeká a dostáváte průběžně informace, je to celé tak nějak lepší, že?

Co je manipulace se souhlasem?

Na štěněti českého fouska si ukážeme, jak tato metoda funguje – naučíme ho, aby si nechal v klidu sahat na uši. Je to velice jednoduché a štěně i vy to hravě zvládnete!

Čištění uší psa

Podrobný návod – krok za krokem, jak naučit štěně nechat si vyčistit uši olejíčkem. Případně, jak mu nakapat do ucha léky. Ukážeme si, jak získat důvěru štěněte a přimět ho ke spolupráci.

Čištění zubů psa

Podrobný návod – krok za krokem, jak naučit štěně nechat si vyčistit zuby kartáčkem a olejíčkem. Postup si ukážeme na štěněti, a pak na klidném dospělém psovi.

Stříhání drápků psa

Podrobný návod – krok za krokem, jak naučit štěně nechat si ostříhat drápky. V sedmi krocích to štěně rychle naučíte a hravě to zvládnete!

Náhubek

Návod krok za krokem, jak naučit štěně nechat si dobrovolně nasadit náhubek a ochotně ho nosit. V sedmi krocích to hravě zvládnete!

Přejít nahoru