MNOŽÍRNY

Prodej štěňat je skvělý byznys! Pro množitele je zisk mnohem důležitější než kvalita života či zdraví štěňat a jejich matky. Jak množírnu rychle rozpoznat, si podrobně povíme v této sérii článků.

Co je množírna?

Chov psů ve velkém počtu v mizerných hygienických a prostorových podmínkách, s minimem zdravotní péče, slabou výživou a nulovým sociálním životem, často i týraných. A to jen za účelem zisku z prodeje štěňat!

Štěně z množírny je chatrného fyzického i psychického zdraví, a vzhledově nic moc. Co ušetříte na kupní ceně, investujete pak do veterinární péče a nápravy problémového chování.

„Koupit dobré štěně je půlka úspěchu.“

Kde (ne)koupit štěně? (1.díl)

Pokud hledáte štěně konkrétního plemene, můžete si koupit „čistokrevně“ štěně od fenky, která má své jediné štěňátky, z chovu štěňat bez PP a z chovatelské stanice (štěňata s PP).

Je to byznys! (2.díl)

Množitel je pragmatický člověk, umí si to spočítat a produkuje štěňata čistě za účelem zisku. Podívejme se na to, jak tento byznys vlastně funguje.

Prodejní inzerát (3.díl)

Množitel využívá především inzertní weby, kde může umístit vícero inzerátů se štěňaty různých plemen. Nechce být vidět, nezveřejňuje svou fotku ani adresu.

My vám ho přivezeme (4.díl)

Množitel nemá zájem o to, abyste viděli prostředí, z kterého štěně pochází. Navrhne schůzku na půl cesty nebo na nejbližší pumpě či parkovišti supermarketu.

Návštěva množírny (5.díl)

Pokud se vám podaří dostat až k množiteli domů, nevrhejte se hned na štěňata. Všímejte si i okolí a podmínky, v jakých štěňata vyrostla.

Jak poznat zanedbané štěně (6.díl)

Štěňata by k vám měla nadšeně běžet a vesele vrtět ocásky, očekávajíc další skvělý zážitek. V množírně to ale takhle asi nebude vypadat. Na co si dát pozor a co si všímat?

Koupí končí i kontakt (7.díl)

Cílem množírny je prodat štěňata, další péče není v ceně. Může se stát, že se na dané číslo od momentu zaplacení za štěně už nedovoláte.

Co vás čeká doma? (8.díl)

Štěně bude v dospělosti připomínat dané plemeno jen z dálky, nebo z něj dokonce vyroste kříženec. To je ale ten menší problém! Zdraví, psychika a hygienické návyky.