HODNÉ ŠTĚNĚ

SEZNAMOVÁNÍ PSŮ

Plánujete seznámit dva psy, kteří budou kratší či delší
dobu žít spolu nebo se budou alespoň kamarádit?

Pokud seznamujete dvě štěňata nebo hravé a přátelské dospělé psy, bude jejich setkání bezproblémové a hned přejde do hry nebo kamarádství. Jak to ale udělat, když seznamujete psy, kteří o sebe nemají zájem – jeden z nich je příliš divoký nebo se některý z nich bojí cizích psů nebo dokonce hrozí konflikt a agresivita?

1. SEZNÁMENÍ DVOU PSŮ

Seznamte je venku (1.díl)

Poprvé seznamujete psy, kteří budou spolu žít? Seznamte je správně, vybudujte přátelství a vyhněte se chybám, které by negativně ovlivnili jejich vztah.


První návštěva u vás (2.díl)

První seznámení máte za sebou, teď nastal čas vzít pejsky na první návštěvu domů. Dodržte pár zásad a nastavte pravidla hned na začátku správně.


Bydlíme spolu, jde nám to hezky (3.díl)

Hezké spolubydlení, bez konfliktů a v dobré náladě je našim cílem! Dnes si budeme povídat o tom, jak pejskům k takovému výsledku dopomoct.


Praktická cvičení (4.díl)

Po pár týdnech ve společné domácnosti si psi vytvoří svou hierarchii, která jim vyhovuje. Přátelskou atmosféru můžete podpořit jednoduchými cvičeními.

2. KUPUJEME NOVÉ ŠTĚNĚ


Ke staršímu psovi nové štěně

Chcete přinést svému pejskovi nového kamaráda, který mu zpestří stáří a rozjasní jeho dny? Odstartujte jejich společný život správně!