Zuzana Važanová

Specializuji se na výchovu, výcvik a socializaci štěňat.

Mým cílem je pomáhat vám s výchovou dobrého rodinného psa a skvělého parťáka pro život. Vytvořila jsem speciální kurz pro malá štěňata. Ladila jsem ho posledních pět let a obsahuje vše, co budete k výchově a výcviku svého štěněte potřebovat. Jsem autorkou e-booků a videokurzů, které vám budou dobrým pomocníkem, pokud nemůžete navštívit mé lekce a chcete trénovat z domova.

Je mi 39 let, jsem Slovenka a v Praze působím jako soukromá trenérka psů 7 let. Výcviku psů se věnuji 20 let. Začínala jsem na klasickém cvičáku, kde jsem učila dospělé i děti základní poslušnost a agility. Hromadná výuka ale nepřinášela výsledky dle mých představ. Proto jsem se rozhodla věnovat klientům individuálně a konečně jsem s kvalitou i s výsledky spokojená. Se svým prvním psem, kokršpanělkou Terezkou, jsem závodila několik let v agility na mezinárodních soutěžích a stala jsem se i mistrem SR.

Moje vize

Věřím, že pomáhám dělat tento svět hezčí a lidi a pejsky spokojenější. Mým cílem je propagovat a učit pozitivní metody výcviku a výchovy psa a myšlenku, že je dobré začít co nejdříve. Přesvědčení, že pes se musí učit pomocí drilu a trestů, už je naštěstí dávno zastaralý. Dnes využíváme znalosti z psychologie a přirozené způsoby učení, na které štěňata nádherně reagují a výcvik je pro ně i pro vás spíš zábavou a hrou.

Terezka

Terezka byl můj první pes. Koupila jsem si ji, když mi bylo 15 let. Byla jsem na výchovu psa úplně nepřipravená. Měla jsem dost naivní představy a netušila jsem, co to obnáší starat se o psa. A tak to i dopadlo! Naštěstí jsme se dostaly do rukou zkušeného trenéra na místním cvičáku a nakonec jsme všechno zvládly a napravily. Šlo nám to tak dobře, že se ze mě během jednoho roku stala trenérka poslušnosti a agility. Několik let jsem pak velice úspěšně soutěžila v agility a vyhrála jsem dokonce i Mistrovství Slovenska.

Bluebell

Bluebell je můj druhý pes. Je to divoká, hyperaktivní, zábavná, učenlivá, nezkrotná , nezničitelná a neunavitelná teriérka. Je to můj první pes s PP a původně jsem si ji koupila jako psa na agility a různé nóbl soutěže, kam nesmí kříženci a bezpapíráci. Nakonec se z ní stal skvělý městský a rodinný pes a rozhodně nejlepší parťák do lesa, bláta a louže. Dnes je to už důchodkyně, je jí 12 let. Žije si krásně v domečku u lesa a u vody u mých kamarádů (spolumajitelů) a já ji chodím pravidelně navštěvovat. Už je to babka, ale pořád metá kotrmelce a nosí míčky jako zamlada.

*

RETRO VIDEO

Video v retro kvalitě z r.2009: Bluebell měla 1 rok a já jsem ještě netušila, že budu trenérkou psů.